​Donjeta Sadiku lufton sot për medalje në Kampionatin Botëror të Boksit

Boksi

​Donjeta Sadiku lufton sot për medalje në Kampionatin Botëror të Boksit

Më: 16 maj 2022 Në ora: 10:11
Donjeta Sadiku

Donjeta Sadiku të dielën shënoi fitoren e dytë në Kampionatin Botëror në Stamboll të Turqisë dhe u kualifikua për në çerekfinale.

Ajo fitoi me luftë bindëse 5:0 boksieren Jocelyne Tshamala me prejardhje nga Kongo.

Në kategorinë 57-60 kilogramë, raporton KosovaPress.

Sot, në orët e pasdites, Sadiku do ta zhvillojë luftën e radhës nga ku edhe synon që të fitojë medalje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat