​Donjeta Sadiku do të përballet me boksieren amerikane në gjysmëfinalen e botërorit të boksit

Boksi

​Donjeta Sadiku do të përballet me boksieren amerikane në gjysmëfinalen e botërorit të boksit

Më: 17 maj 2022 Në ora: 10:02
​Donjeta Sadiku do të përballet me boksieren amerikane në gjysmëfinalen e botërorit të boksit

Donjeta Sadiku tashmë i ka siguruar medalje Kosovës nga Kampionati Botëror i Boksit që po mbahet në Turqi.

Boksierja kosovare fitoi tri luftëra për të arritur në gjysmëfinale dhe tashmë do të kërkojë që ta arrijë në finale të këtij kampionati.

Sadiku luftën e radhës do të zhvillojë më 18 maj.

Dhe do të ballafaqohet me boksieren amerikane Ellis Rashida Shakilya.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat