​Krasniqi reagon pas suksesit të Donjeta Sadikut

Boksi

​Krasniqi reagon pas suksesit të Donjeta Sadikut

Më: 17 maj 2022 Në ora: 15:19
Ismet Krasniqi.


Donjeta Sadiku ka shkruar historinë e boksit kosovar për femra pasi ka arritur të fitojë medalje në Kampionatin Botëror të Boksit

Me këtë sukses është shprehur i lumtur dhe krenar edhe presidenti i Komitetit Olimpik të Kosovës, Ismet Krasniqi.

Ai ka thënë se Sadiku po e kthen traditën dhe lavdinë qe kishte në vitet e 70-ta dhe 80-ta.

Postimi i plotë i Krasniqit:

Sigurimi i medaljes se bronztë të Donjeta Sadikut në Kampionatin Botëror "Stamboll 2022", tregon se boksi ynë po e kthen traditën dhe lavdinë qe kishte në vitet e 70-ta dhe 80-ta.

I uroj shumë fat dhe suksese në gjysmëfinalen e nesërme, që do t'ia hapte rrugën drejt titullit, kampione e botës.

Forca Donjeta!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat