Edhe Aziz Salihu ia njeh meritat Latif Demollit

Boksi

Edhe Aziz Salihu ia njeh meritat Latif Demollit

Nga: K. Goca Më: 17 maj 2022 Në ora: 15:21
Latif Demolli, majtas

Fituesi i medaljes së bronztë olimpike në vitin 1984, Aziz Salihu, ish boksieri i mirënjohur, ia njeh meritat Latif Demollit, sekretarit të përgjithshëm të Federatës së Boksit të Kosovës.  

Salihu kësaj radhe e tha me zemër: “Po të mos ishte Lata, Donjeta Sadiku do të dëmtohej në Kampionatin Botëror.

Është meritë edhe e Latës ky sukses i madh, medalja që u siguruar nga Donjeta ”.

Demolli, vitin e kaluar është emëruar sekretar i përgjithshëm i Federatës së Boksit të Kosovës. 

Kur e mori detyrën, Demolli ia dha vetes një misionin  të rëndësishëm: “Nuk do ta lejoj veten të pres pensionimin pa fituar një medalje evropiane apo botërore”. Një deklaratë e tij edhe u bë realitet, Donjeta siguroi medaljen e bronztë në Kampionatin Botëror.

Demolli prej se ka ardhur sekretar i përgjithshëm, i ka grah punës e ka vë rend e rregull, mbi të gjitha disiplinë, kjo solli suksesin e madh, sukses që i mungonte boksit de Kosovës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat