Mayweather “boshatis” dyqanet në Dubai, merr makinë për t’i mbajtur blerjet e tij

Boksi

Mayweather “boshatis” dyqanet në Dubai, merr makinë për t’i mbajtur blerjet e tij

Më: 19 maj 2022 Në ora: 12:54
Mayweather “boshatis” dyqanet në Dubai, merr makinë për t’i mbajtur blerjet e tij

Ikona e boksit Floyd Mayweather tregoi zbavitjen e tij të shpenzimeve në një qendër tregtare në Dubai duke marrë një makinë kabrio për të kryer blerjet e tij.

45-vjeçari po futet brenda ringut në Lindjen e Mesme kundër ish-partnerit Don Moore më 21 maj.

Ndeshja e Mayweather kundër të pamposhturit Moore është vendosur të zhvillohet në tarracën e një qiellgërvishtësi, aty ku parkohet helikopteri.

Dhe rreth 20 të ftuar do të jenë të pranishëm për ndeshjen, e cila do të fillojë në orën 22:00 me orën Mbretërisë së Bashkuar, shkruan Abcnews.

Sfida fillimisht ishte caktuar për 14 maj, por ajo u shty pas vdekjes së presidentit të Emirateve të Bashkuara Arabe, Sheikh Khalifa bin Zayed Al Nahyan.

Por për të marrë pak nga koha e tij, Mayweather bëri disa pazar në një qendër tregtare në Dubai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat