Ja me sa mijëra dollarë u shpërblye Donjeta në Stamboll!

Boksi

Ja me sa mijëra dollarë u shpërblye Donjeta në Stamboll!

Nga: Kemajl Goca Më: 20 maj 2022 Në ora: 19:58
Ja me sa mijëra dollarë u shpërblye Donjeta në Stamboll!

Boksierja Donjeta Sadiku (- 60 kg) është fituese e medaljes së bronztë në Kampionatin Botëror, që u mbajt në Stamboll të Turqisë.

Është medalja e parë zyrtare për seniore për boksin e Kosovës.

Trimëresha e Kosovës, për medaljen e bronztë, u shpërblye edhe me 25 mijë dollarë nga organizatori i Kampionatit Botëror. 

Image

Faton Xhakli, Donjeta Sadiku e Mariola Sallauka

Selektori i Kombëtares së Kosovës (femrat), Faton Xhakli, futet në histori për këtë sukses së bashku me trajneren Mariola Sallauka.

Xhakli është krenar për suksesin e madh të Donjetës, e cila ka treguar guxim e mjeshtri në ring në përballje me rivalet. 

Image

Suksesi i Donjetës ringjall boksin e Kosovës, duke paralajmëruar se rrugës së vajzës së bronztë do ta ndjekin edhe boksierët tjerë të Kosovës!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat