Bokserja Donjeta Sadiku shpërblehet nga shteti

Boksi

Bokserja Donjeta Sadiku shpërblehet nga shteti

Më: 23 maj 2022 Në ora: 06:14
Donjeta Sadiku

Sot në kabinetin e Ministrit Hajrulla Çeku do të organizohet ceremonia për dhënien e shpërblimit shtetëror për boksieren Donjeta Sadikun, fituese e medaljes së bronztë në Kampionatin Botëror të boksit që u mbajt në Stamboll.  

Në këtë ceremoni të pranishëm do të jenë edhe Kryetari i KOK-ut, Ismet Krasniqi dhe drejtuesit e Federatës së Boksit të Kosovës.

Ministri Çeku dhe të pranishmit do të mbajnë edhe konferencë për media.

Boksierja Sadiku, ia ka siguruar Kosovës medaljen e bronztë pasi e ka mposhtur Wu Shih nga Taipei, në çerekfinalen e kategorisë 60 kilogramë në Kampionatin Botëror që u mbajt në Stamboll të Turqisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat