Federata njofton se boksieri humbi jetën në luftë... 

Boksi

Federata njofton se boksieri humbi jetën në luftë... 

Nga: K.G. Më: 24 maj 2022 Në ora: 20:39
Federata njofton se boksieri humbi jetën në luftë... 

Federata e Boksit e Ukrainës njofton se Oleg Prudkiy vdiq në betejë me pushtuesit rusë

Dy herë kampioni ukrainas i boksit amator Oleg Prudkiy u vra ndërsa mbronte vendin e tij nga trupat ruse, njoftoi Federata e Boksit e Ukrainës. Ai ishte vetëm 30 vjeç.

“Me keqardhje ju njoftojmë se mjeshtri i sportit të klasës ndërkombëtare të boksit, kampioni Oleg Prudkiy, vdiq në përleshjet me pushtuesit rusë.

Federata e Boksit e Ukrainës i shpreh ngushëllimet familjes së boksierit.

Prudkiy ka punuar me forcat speciale të policisë Cherkasy dhe ishte një nga katër policët që u vranë gjatë sulmit të së dielës, tha policia.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat