Leotrim Berisha - boksieri më i mirë i turneut ‘Komandant Drini-Ekrem Rexha’

Boksi

Leotrim Berisha - boksieri më i mirë i turneut ‘Komandant Drini-Ekrem Rexha’

Më: 19 qershor 2022 Në ora: 13:12
Leotrim Berisha - boksieri më i mirë i turneut ‘Komandant Drini-Ekrem Rexha’

Klubi i boksit Prizreni organizon turneun memorial ndërkombëtar "Komandant Drini – Ekrem Rexha” me 18 qershor, në “Galaxy Palace” të Prizrenit.

Pjesëmarrës ishin boksierët nga Maqedonia e Veriut, Shqipëria, Kroacia, Zvicra, Franca dhe Kosova.

Gjithsejt u zhvilluan 15 duele u tregua boks i mirë dhe cilësor, ishte një organizim i mirë nga nikoqiri. 

Në fund juria zgjodhi boksierët më të mirë të turneut.

Boksieri më e mirë: Leotrim Berisha
Tekniku më i mirë – Elsat Badala

Çifti luftarak – Çlirim Berisha – Luka Hrustiq
Shpresa e boksit  – Leonis Paçarizi

Drejtësinë ndanë Gjyqtarët:
Marigona Beadini - Kosovë
Kreshimir Majcen – Kroaci
Saimir Pirja - Shqipëri
Luan Krasniqi – Kosovë
Agron Nushi - Kosovë
Delegat: Nadir Shllaku.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat