Tentoi të kopjonte kafshimin e Mike Tysonit, përjashtohet nga boksi

Boksi

Tentoi të kopjonte kafshimin e Mike Tysonit, përjashtohet nga boksi

Më: 19 qershor 2022 Në ora: 19:57
Tentoi të kopjonte kafshimin e Mike Tysonit, përjashtohet nga boksi

Boksieri amerikan, Edgar Berlanga është dënuar me një përjashtim prej 6-muajsh nga boksi pasi tentoi të kafshonte kundërshtarin e tij Roamer Anxhelu në përballjen mes të dyve.

25-vjeçari u bë protagonist në raundin e 7-të të takimit duke tentuar të imitonte veprimin që Mike Tysonit kreu ndaj Ivender Holifird në përballjen legjendare mes dy ish-kampionëve të botës, ku Tyson i kafshoi veshin kundërshtarit të tij.

Pas ngjarjes Berlanga kërkoi falje për veprimin në rrjetet sociale.

Kjo nuk mjaftoi për të shmangur dënimin me përjashtimin 6-mujor si dhe një gjobë prej 10 mijë dollarësh ndaj tij.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat