Kosova me pesë boksierë në Shkup

Boksi

Kosova me pesë boksierë në Shkup

Nga: K. G. Më: 24 qershor 2022 Në ora: 13:53
Kosova me pesë boksierë në Shkup

Kombëtarja e Kosovës është përgatitur maksimalisht për turneun ndërkombëtar  “Arena Kup", që mbahet nesër në Shkup.
Federata e Boksit e Kosovës pret rezultate të mira në këtë sfidë. 

“Kombëtarja e Kosovës (17-18 vjeçar)  2004-2005 udhëtoi sot në Shkup për të marr pjesë në turneun ndërkombëtarë  “Arena Kup”, i cili do të mbahet me 25 qershor.

Kosova do të përfaqësohet 57 kg  Bajram Zymi, 60 kg Dion Kunushevci, 63.5 kg Planet Berisha, 86 kg Taulant Jakupi, 92 kg Donat Syla dhe trajneri Lirim Shllaku”, - njofton Latif Demolli, sekretar i përgjithshëm i Federatës së Boksit të Kosovës.

Turneu pritet të jetë i fortë, ndërsa boksierët tanë synojnë medalje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat