Alvarez gati për triologjinë ndaj Golovkin

Boksi

Alvarez gati për triologjinë ndaj Golovkin

Më: 6 korrik 2022 Në ora: 12:37
Alvarez gati

Boksieri meksikan Canelo Alvarez ka folur për duelin që do të zhvillojë në shtator të këtij viti ndaj kazakut Gennady Golovkin. Kjo do të jetë hera e tretë që këta dy boksierë do të përballen në ring, me meksikanin që ka fituar sfidën e dytë, ndërsa e para është mbyllur në barazim.

“Unë nuk i shoh shpesh ndeshjet e së shkuarës, maksimumi dy herë dhe kaq. Nuk më nevojitet t’i rishoh për t’u përgatitur për përballjen e tretë ndaj Golovkin.  Mendoj se sfida e dytë ndaj tij ishte më e mira opër mua. Kisha një plan për atë sfidë që më nxori fitues”, tha Alvarez.

“Unë e shoh këtë trilogji si të ngjashme me përballjen e dytë, por ndihem më i forte dhe më i pjekur në ring. Kjo do të bëjë një ndryshim. Ai është i fortë, por unë nuk e di se sa krahasuar me herën e fundit. Më duhet ta sfidoj dhe më pas mund t’ju them nëse është i tillë apo jo”, tha më tej boksieri meksikan.

“Gjithsesi, mua nuk më intereson nëse ai është i njëjti djalë apo jo. Unë do të përgatitem për t’u përballur me Golovkin më të mirë. Nëse jo, nuk më intereson vërtet kjo gjë. Ky është kundërshtari im I radhës dhe unë me të vërtetë dua ta mund atë në ring”, u shpreh Canelo Alvarez.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat