Joshua ka një plan

Boksi

Joshua ka një plan

Më: 3 gusht 2022 Në ora: 12:06
Joshua ka një plan

Eddie Hearn, promotori i njohur i boksit dhe menaxheri i ish-kampionit të botës në peshën e rëndë Anthony Joshua, thotë se ylli britanik është i sigurt për planin që la përgatitur bashkë me trajnerin e ri Robert Garcia, për revanshin e ardhshëm ndaj Oleksandr Usyk.

Shtatorin e kaluar, Joshua përdori një plan të gabuar në duelin e parë humbi titujt kampionë pas dymbëdhjetë raundeve. Ndërkohë që, revanshi do të zhvillohet më 20 gusht në Arabinë Saudite (Jeddah).

Pas asaj humbjeje, Joshua u nda me trajnerin Robert McCracken dhe tashmë stërvitet nga Robert Garcia. “Mendoj se Joshua është i sigurt për planin e lojës, ai është i sigurt për atë që duhet të bëjë dhe mendoj se ai është në një vend të mrekullueshëm,” tha Hearn për “The Independent”.

“Joshua i di gabimet që ka bërë në të kaluarën dhe e di se duhet t’i korrigjojë ato, por ka shumë besim. Mendoj se atij i pëlqen afrimi i Robert Garcias në stafin e tij dhe ne të gjithë jemi të sigurt për fitoren e asaj sfide”, tha më tej Hearn, që nuk pret që britaniku të humbasë revanshin.

“Joshua do të bëjë rregullimet e duhura në përballjen e dytë dhe do të hakmerret për humbjen e tij më të fundit. Nëse fiton, atëherë në të ardhmen mund të kemi një duel me Tyson Fury, për unifikimin e titujve kampionë bote”, tha Hearn.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat