A do të jetë si babai i tij?

Boksi

A do të jetë si babai i tij?

Më: 3 gusht 2022 Në ora: 23:27
A do të jetë si babai i tij?

Evander Holyfield ka bankrotuar por ai ka refuzuar që ta shesë pasurinë e tij që të paguajë borxhet

I lindur më 1997, Eleazar Evan Holyfield është duke shkuar gjurmëve të babait të tij Evander. I njohur më shumë së Evan, boksieri i ri është njëri nga 11 fëmijët e Evanderit që ai i ka me gjashtë gra të ndryshme.

Holyfield Jr ka bërë debutimin e tij profesional më 2019 në një luftë që u zhvillua para ndeshjes kryesore në mes të Canelo Alvarez dhe Sergey Kovalec në MGM Grand Garden Arena në Paradise të Nevadas.

Ai mposhti Nick Wenstead për 16 sekonda në rundin e parë me një nokaut teknik për ta arritur kështu fitoren e tij të parë në boksin profesionist, me Evander që e shikoi luftën dhe ishte krenar si baba në rreshtin e parë.

Lufta e tij e dytë u zhvillua në Houston ku Evan po ashtu arriti një fitore impresive në rundin e tretë kundër Henry Mendes. Fitorja e tretë e Ecanit po ashtu ishte me nokaut, ku ai mposhti Travis Nero për vetëm 82 sekonda.

Pastaj ai mposhti Dylan Carlson pas katër rundeve dhe për momentin rekordi i tij është 9-1, ku gjatë nga këto fitore janë me nokaut.

Humbja e vetme e tij është ajo e 14 majit kur ai humbi kundër Jumain McDonald në rundin e dytë. Ky rezultat i tij bëri që shumëkush ti ngrit vetullat përpjetë, sipas Yahoo Sports, McDonald ishte një elektricist deri në atë ditë.

“I bekuar që kam shëndet të mirë, kjo ishte një gjë e mirë që ndodhi në fillim”, shkroi Holyfield në Twitter pas mposhtjes së tij.

“Shpresoj që nuk ju kam zhgënjyer, por ju premtoj se do ja dal përsëri. Definitivisht synimi i imë është që të jem kampion bote!”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat