Në shtator debuton si boksiere

Boksi

Në shtator debuton si boksiere

Më: 11 gusht 2022 Në ora: 18:08
Justino

Cris “Cyborg” Justino, ish-kampionia e botës në peshën “featherweight” në UFC, prej disa vitesh ka vijuar karrierën në sportet luftarake në disiplinën e Bellator, ku është kampione e botës në këtë peshë. 37-vjeçarja braziliane do të debutojë në sportin e boksit.

Cyborg ka njoftuar se më 25 shtator do të duelojë ndaj patriotes së saj Simona Silva, një duel që do të zhvillohet në Brazil.

Një duel me 8 raunde, me nga 2 minuta secili. Kjo do të jetë sfida e parë e ikonës së arteve marciale mikse në sportin e boksit.

Silva është një ish-kampione e Brazilit në boks, me përvojë të madhe, një nga sportistet më të njohura të shtetit amerikano-latin.

“Jam shumë e lumtur për këtë duel, një sfidë e madhe për mua, në një sport tjetër dhe dua të shoh se cilat janë mundësia e mia”, tha Cyborg.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat