Boksi e fillon me humbje në Turqi

Boksi

Boksi e fillon me humbje në Turqi

Më: 13 gusht 2022 Në ora: 22:53
Boksi e fillon me humbje në Turqi

Boksi i Kosovës e fillon me humbje në Kampionatin Evropian për shkollar (kadet), që po mbahet në Erzurum të Turqisë.

50 kg Eldar Aliu pësoi humbje nga boksieri serb Gjorgje Markoviq  dhe u eliminua nga garat e mëtutjeshme.

Dy boksierët tjerë boksojnë me 15 gusht.

52 kg Flori Tarani për kundërshtar Julian Buletica nga Rumania dhe 54 kg Ensar Badallaj ndaj armenit Aleks Pertosyan.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat