Diaz dhuron spektakël, mposht Fergusonin dhe largohet

Boksi

Diaz dhuron spektakël, mposht Fergusonin dhe largohet

Më: 11 shtator 2022 Në ora: 12:12
Diaz

Nate Diaz mposhti me “submission” në raundin e katërt Tony Ferguson, në përballjen kryesore të eventit UFC-279, zhvilluar sot në Las Vegas.

Sfida e vlefshme për peshën “welter” nuk ishte për titull, por ishte një spektakël i vërtetë në kafaz, mes dy veteranësh të këtij sporti.

Një kapje për qefë në raundin e katërt (gijotinë), mbylli para kohe sfidën, me Diaz që festoi kështu sfidën e tij të fundit në UFC.

“Ka qenë një marrëdhënie ku duheshim dhe urreheshim me UFC-në. Tani do të largohem për pak kohë për të qenë më i miri në një sport tjetër”, tha Nate Diaz pas fitores.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat