Agim Tahiraj: Na ike shpejt Aliriza  

Boksi

Agim Tahiraj: Na ike shpejt Aliriza  

Nga: K.G.. Më: 16 shtator 2022 Në ora: 16:13
Agim Tahiraj, në të majtë dhe Aliriza Rexhepi në të djathtë

Kryetari i Shoqatës së Gjyqtarëve të Boksit të Kosovës, Agim Tahiraj, është i trishtuar me ikjen e hershme në amshim të gjyqtarit të boksit Aliriza Rexhepi.

Tahiraj tha se ka shumë vite që ka referuar me Rexhepin dhe ka qenë një shembull për të gjithë se si ndahet drejtësia në ring. 

“Na ike shpejt shoku, miku e kolegu ynë Aliriza, ishe shok, mik e kolegë i vërtet me të gjitha virtytet njerëzore  e kombëtare i drejt i sinqertë i pa lodhur e korrekt me të gjithë kolegët e shoqërinë.

Andaj nuk di se çfarë fjalësh të themi për Alirizaun vetëm se vërtet ishe njeri me virtyte të larta njerëzore kolegiale e kombëtare.

Ngushëllime familjes Rexhepi”, shpreh ngushëllime Tahiraj, kryetar i Shoqatës së Gjyqtarëve të Boksit të Kosovës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat