Sadiku në finale 

Boksi

Sadiku në finale 

Më: 21 shtator 2022 Në ora: 16:25
Sadiku në finale 

Boksierja Donjeta Sadiku është në finale të turneut “Balkan” që po mbahet në Sofje.

Fituesja e medaljes së bronztë në Kampionatin Botëror, vazhdon me formën e saj duke arritur që ta mposht edhe garuesen nga Ana Milishiq (me prejardhje kroate). 

Sadiku është në finale dhe synon medaljen e artë. 

Ajo veç ka siguruar medaljen e argjendtë në kategorinë 60 kilogramë.
 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat