Joshua dhe Usyk në radarin e Wilder

Boksi

Joshua dhe Usyk në radarin e Wilder

Më: 22 shtator 2022 Në ora: 10:15
Deontay Wilder

Deontay Wilder ka filluar të mendojë për duelin pas Robert Helenius.

Ish-kampioni i WBC, Deontay Wilder do të kthehet në ring për herë të parë pas humbjes ndaj Tyson Fury, për t’u përballur me Helenius.

Megjithatë, ‘Bomberi i Bronztë’ po bën edhe plane më afatgjate dhe po mendon për duelin pasues.

Sipas raportimeve të ‘Mirror’, Wilder ka emra si Anthony Joshua e Oleksandr Usyk në listën e ngushtë të dëshirave.

Gjasat janë të mëdha që Usyk të përballet me Wilder, nëse Joshua përballet me Fury.

Një tjetër opsion, nëse të dy dështojnë, mund të jetë Andy Ruiz Jr.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat