Fury: Meçi me Joshuan ka dështuar

Boksi

Fury: Meçi me Joshuan ka dështuar

Më: 26 shtator 2022 Në ora: 19:19
Fury, Joshua

Kampioni botëror, Tyson Fury, ka thënë që nuk do të ndeshet me Anthony Joshuan sepse nuk e kanë nënshkruar asnjë kontratë para afatit të fundit.

Joshua ka thënë të dielën që do ta nënshkruajë një kontratë për të luftuar me Furyn pas ultimatumit nga kampioni i WBC-së.

Fury, i cili fillimisht kishte kërkuar nga Joshua që ta nënshkruajë kontratën deri të hënën, u kthye në Instagram për të thënë që Joshua ka pasur mundësi deri në ora pesë që ta nënshkruajë kontratën, ose ndryshe ai do të largohej nga marrëveshja.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat