​Pas Furyt, Joshua sfidohet nga një tjetër boksier: Eja luftojmë, për mua do të ishte luftë e lehtë

Boksi

​Pas Furyt, Joshua sfidohet nga një tjetër boksier: Eja luftojmë, për mua do të ishte luftë e lehtë

Më: 2 tetor 2022 Në ora: 11:38
Joe Joyce

Joe Joyce thotë se do të ishte i lumtur të ndeshej me Anthony Joshua-n në dhjetor nëse përballja e këtij të fundit me Tyson Fury nuk zhvillohet.

Kampet e Joshuas dhe Furyt, kanë qenë në negociata për një përballje të peshave të rënda me 3 dhjetor, por marrëveshja ende nuk është finalizuar.

Joyce, i cili u bë boksieri i parë që mposhti Joseph Parkerin në raundin e 11-të të thrillerit të tyre në Manchester fundjavën e kaluar shkroi në Twitter për të sfiduar Joshua-n.

37-vjeçari tha se do të ishte i gatshëm të përballej me Joshua-n dhe se kjo do të ishte një luftë e lehtë për t'u bërë.

“Nëse Fury dhe Joshua nuk ndeshen, atëherë unë do të ndërhyj. 3 dhjetori është shpejtë për mua por gjithsesi për pak ditë më vonë do ta bëja. Luftë e lehtë për t'u bërë!", ka thënë Joyce.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat