Viti 1989, kë e kishte në krah emri i madh i boksit në Kosovë?

Boksi

Viti 1989, kë e kishte në krah emri i madh i boksit në Kosovë?

Nga: K. G. Më: 2 tetor 2022 Në ora: 14:48
Afrim Majanci

Një fotografi sa një mijë e fjalë e vitit 1989! 

Në ring është legjenda e boksit të Prishtinës, Afrim Majanci.

Fotografi që flet shumë, e realizuar nga fotoreporteri i mirënjohur Ilaz Bylykbashi. 

Majanci pas fitores me klubin e boksit Prishtina, në shenjë gëzimi ka në krah djalin e tij dyvjeçar, Valonin. 

Pas 10 ditësh shkon në shërbimin ushtarak ish jugosllav.

Nuk ka ndejtur më shumë se 18 ditë në Kumanovë përkatësisht në shërbimin ushtarak.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat