Amar Koçi shkon në finale

Boksi

Amar Koçi shkon në finale

Më: 4 tetor 2022 Në ora: 11:28
Amar Koçi

Amar Koçi shkon në finale!

Një super lajm vjen nga boksieri shqiptar Amar Koçi, i cili do të garojë për titullin e kampionit të Europës në kampionatin europian të boksit U-17 që po zhvillohet këto ditë në Montesilvano të Italisë.

Koçi triumfoi në gjysmëfinale me italianin Giuseppe Cirillo për peshat e mesme dhe deri më tani ka eliminuar 3 kundërshtarë.

Ai do të përballet mbrëmjen e së martës me gjeorgjianin Giorgi Natroshvili për kategorinë deri 75 kilogramë, duke garuar kështu për medaljen e artë, pasi ka siguruar atë të argjendit, duke mposhtur fillimisht një kundërshtar nga Lituania dhe tjetrin nga Armenia.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat