Erdonis Maliqi, boksieri më i mirë i turneut “Agim Rashiti” 

Boksi

Erdonis Maliqi, boksieri më i mirë i turneut “Agim Rashiti” 

Më: 12 nëntor 2022 Në ora: 23:56
Erdonis Maliqi, boksieri më i mirë

Në Gjilan është mbajtur turneu përkujtimor në boks “Agim Rashiti”.

Në turne u zhvilluan 10 meçe, në mesin e tyre ishte edhe një meç i vajzave.

Juria në fund shpalli dhe boksierët më të mirë. 

Boksieri më i mirë: Erdonis Maliqi, tekniku më i mirë Lumturim Xhoxhaj.

Çifti më luftarak Djellza Halili dhe Kosovjana Osmanaj. 

Boksieri më perspektiv Haris Starabaja.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat