Nelson Hysa fiton me pikë, Alban Beqiri “uragan” ndaj kundërshtarit hungarez

Boksi

Nelson Hysa fiton me pikë, Alban Beqiri “uragan” ndaj kundërshtarit hungarez

Më: 13 nëntor 2022 Në ora: 22:42
Nelson Hysa fiton me pikë

Mbrëmje emocionuese në pallatin e sportit “Ramazan Njala” në Durrës në edicionin e tretë të “Titans Fight”.

Triumfe të padiskutueshme të dy boksierëve shqiptarë në dy sfidat e parë, të cilët ndezën pallatin e sportit në Durrës ku ishin të pranishëm një numër i konsiderueshëm tifozësh.

Nelson Hysa arriti të mposhtte me pikë Danny Williams në kategorinë e peshave të rënda, pas një dueli të fortë e përgjithësisht të ekuilibruar. Në përfundim të luftës, Williams njoftoi tërheqjen nga boksi.

Alban Beqiri ishte thjesht i papërmbajtshëm përballë Pal Olah të Hungarisë, të cilën e hodhi në tapet që në raundin e parë, pa i dhënë asnjë shans që të vijonte duelin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat