Kosova me 6 boksierë në turneun "Gongu i Artë”

Boksi

Kosova me 6 boksierë në turneun "Gongu i Artë”

Më: 15 nëntor 2022 Në ora: 12:32
Foto ilustrim

Kosova do të marr pjese ne turneun ndërkombëtar “Gongu i Artë” i 51 me radhë

Përzgjedhësi i kombëtares Besim Brahimi ka përzgjedhur 6 boksier për këtë turne të madh ndërkombëtar Bashkim Bajoku në kategorinë 54 kilogramë, Gentrit Gashi60 kg, Drilon Arifi63.50 kg, Loris Idrizi67 kg, Patriot Behrami71 kg dhe Dionis Gashi 80 kg.

Me kërkesë të nikoqirit për një boksier në kategorinë 51 kilogramë, përzgjedhësi ka paraparë që ekipit t’i bashkohet edhe Dren Zariçi

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat