Vdekja e 18-vjeçares, tronditi të gjithë botën e arteve marciale!

Boksi

Vdekja e 18-vjeçares, tronditi të gjithë botën e arteve marciale!

Nga: K. G. Më: 8 janar 2023 Në ora: 21:34
Vdekja e 18-vjeçares, tronditi të gjithë botën e arteve marciale!

Bota e arteve marcale është tronditur nga vdekja e Victoria Lee, një prej luftëtareve të reja dhe më të talentuara. 

Sipas një postimi në Instagram të shtunën nga motra e saj më e madhe, kampionia e ONE Championship në peshën atomike Angela Lee, nuk është bërë i ditur shkaku i vdekjes.

Siç raportohet, ajo ka ndërruar jetë me 26 dhjetor. 

“Ajo u largua shumë shpejt dhe familja jonë ka qenë plotësisht e shkatërruar që atëherë”, ka shkruar Angela Lee. “Na mungon.

Më shumë se çdo gjë në këtë botë. Familja jonë nuk do të jetë më e njëjta. Jeta nuk do të jetë kurrë e njëjtë."

Mbiemri “Lee” ka shumë peshë në historinë e organizatës së arteve marciale ONE. Angela dhe vëllai Christian Lee mbanin titujt e dy yjeve më të mëdhenj të promovimit. 

Para debutimit të saj profesional në MMA, Lee bëri përshtypje në nivelin e të rejave në sporte të shumta luftarake. Ajo ishte dy herë kampione e botës për të reja në Pankration në Hawaii, Kampione e mundjes shtetërore të Hawait dhe kampione botërore për juniore IMMAF.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat