Serbët ia huqin për Latif Demollin, e bëjnë kryetar!

Boksi

Serbët ia huqin për Latif Demollin, e bëjnë kryetar!

Nga: K. Goca Më: 15 mars 2023 Në ora: 17:47
Latif Demolli

Latif Demolli është emër i përfolur edhe në mediat në Serbi. 

Fakt interesant është se për postin e Demollit ia huqin disa media në Serbi!

Demolli është sekretar i përgjithshëm i Federatës së Boksit të Kosovës, ndërsa kryetar është Enver Krasniqi. 

Një pamflet serb “Kurir”, duke shkruar për rastin e boksieres Donjeta Sadiku, që nuk iu lejua pjesëmarrja në Kampionatin Botëror dhe për këtë pengesë është shteti i Indisë, shkarravit kundër Kosovës.

Ky medium ia huq duke shkruar se edhe Latif Demolli, kryetar, është ankuar në rastin e Donjetës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat