Bashkëshortja e Usyk tallet dhe provokon Furyn

Boksi

Bashkëshortja e Usyk tallet dhe provokon Furyn

Më: 25 mars 2023 Në ora: 14:18
Këto janë fotot që ka ilustruar e postuar bashkëshortja e Usyk

Katerina Usyk, bashkëshortja e boksierit ukrainas Oleksandr Usyk, është tallur me britanikun Tyson Fury në rrjetet sociale, përmes një postimi sa qesharak aq edhe proviokues.

Ky postim i bashkëshortes së kampionit të botës në peshën e rëndë erdhi pas dështimit të arritjes së një marrëveshje mes dy boksierëve.

Stafi i Usyk pretendoi të mërkurën në mëngjes se sfida e amdhe mes tyre, e parashikuar për 29 prill në stadiumin Wembley (Londër) nuk do të organizohet. Katerina, më pas, shkoi në Instagram , duke e quajtur Fury “lakmitar” dhe e etiketoi atë si “Mbretëresha Cigane” (nofka e Fury është Gipsy King-Mbreti Cigan).

Ajo postoi një foto make-up të Fur, të veshur me një fustan dhe shkroi në gjuhën ukrainase: “Dhe për herë të fundit. Të jesh i pangopur është shumë keq!!! Më e mira nuk ka ardhur ende!!!”

Gruaja e Usyk ndau gjithashtu një poster të Fury dhe Derek Chisora, duke pretenduar se fansat e britanikut janë duke “pritur” për një tjetër duel mes tyre. Katerina shkroi: “Kjo është lufta që fansat e “Belly Fury.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat