Kosova me 8 boksierë në Shkup

Boksi

Kosova me 8 boksierë në Shkup

Nga: K. G. Më: 23 maj 2023 Në ora: 15:09
Pamje nga një garë

Kombëtarja e Kosovës për të rinj është gati për turneun ndërkombëtar që do të zhvillohet në kryeqytetin e Maqedonisë së Veriut në boks. 

“Kosova me 8 boksierë në turneun ndërkombëtar ‘Arena Cu’ në Shkup.

Federata e boksit vazhdon me gara sipas kalendarit vjetor, garat e radhës janë në Shkup me 28 maj në turneun ndërkombëtar për junior  dhe të rinj.

Me kërkesë të nikoqirit Kosova do të marrë pjesë me 8 boksierë, 3 juniorë dhe 5 të rinj.

Boksierë – junior 2007 -2008

52 kg Eldar Aliu
57 kg Denis Krasniqi
70 kg Luan Morina 
Të rinjtë 2005 - 2006
57 kg Lumturim Xhoxhaj
60 kg Rexhep Morina
67 kg Planet Berisha
71 kg Lekë Juniku
86 kg Arnis  Dautaj

Ekipin e Kosovës do ta udhëheqin selektori i të rinjve Besim Brahimi dhe selektori i juniorëve Besnik Vranovci.

Drejtësinë do ta ndajë gjyqtari ndërkombëtar - IBA Latif Demolli”, njofton Federata e Boksit e Kosovës.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat