Paul nënçmon kundërshtarin zëvendësues të Tysonit

Boksi

Paul nënçmon kundërshtarin zëvendësues të Tysonit

Më: 21 qershor 2024 Në ora: 17:57
Jake Paul dhe Mike Perry

Jake Paul e ka nënçmuar Mike Perry-n duke e etiketuar atë si një “meze” për mega-luftën e tij me Mike Tyson.

Paul ishte planifikuar të ndeshej me Tysonin më 20 korrik, por përballja e diskutueshme është shtyrë për në 15 nëntor pasi ‘Iron Mike’ pësoi një ulçerë në stomak muajin e kaluar.

YouTuber-i i kthyer në boksier do të ndeshet me ish-yllin e UFC, Perry muajin e ardhshëm pasi dëshiron të qëndrojë aktiv përpara se të përballet me Tysonin.

Perry ka vetëm një fitore në boksin profesionist në brezin e tij, por është i pamposhtur në pesë luftime të boksit me gishta të zhveshur, shkruan The Mirror.

Paul e pranon se ai po merr një rrezik të madh duke luftuar Perryn, por mendon se do të nokautojë rivalin e tij në më pak se 10 minuta.

“Çfarë ka për t’u frikësuar? Ju jeni thjesht një meze e Mike, përpara se të dalë pjata kryesore”, i tha Paul Perryt në The MMA Hour.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat