Gruaja paralajmëron, mbushja e buzëve që pagoi 100 euro i deformoi fytyrën

Bota

Gruaja paralajmëron, mbushja e buzëve që pagoi 100 euro i deformoi fytyrën

Më: 20 janar 2021 Në ora: 16:58
Louise Smith

Nëna e dy fëmijëve, ka treguar se si buzët u bënë tre herë më të mëdha ditën që bëri mbushjen, duke e lënë të paaftë të flas.

Nëna e dy fëmijëve mbeti në dhimbje pasi buzët e saj u ënjten nga mbushjet duke u bërë 3 herë në masën normale.

Louise Smith, 25 vjeçe, ndau fotografitë tmerruese të buzëve të saj pasi bëri një trajtim para krishtlindjeve. Ajo tha se në fillim u duk sikur të kishte goditur dikush atë me grusht, por më vonë, ajo shkoi veçse më keq.

Image

Ajo donte të mbushte paska buzët, prandaj përdori një mbushje prej 1.1 mililitra në një sallon. Ajo pagoi 100 euro për trajtimin, dhe ai ishte shumë i dhembshëm sa që ajo pothuajse humbi ndjenjat.

Mirëpo sapo ajo shkoi në shtëpi, gjërat filluan të bëhen më keq. Ajo ishte në shumë dhembje dhe buzët e saj filluan të dalin ng kontrolli me madhësinë dhe formën e tyre.

Ajo tani po përpiqet të paralajmëroj njerëzit që të jenë të kujdesshëm se ku i bëjnë këto trajtime dhe të konsultohen me ekspert paraprakisht, sepse jo të gjithëve iu pranon trupi mbushjet e tilla.

Image

Gjatë procedurës, surgjentja e siguroi se kishte përvojë dy vjeçare, mirëpo rezultati nuk ishte ai që duhet.  Kur ajo e kontaktoi surgjenten, ajo i bllokoi numrin.

Mbushja ishte bërë shumë thellë nën lëkurë, prandaj ishte aq e dhimbshme dhe kishte reaguar në atë mënyrë.

Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat