​Fauci: Mund të jemi të detyruar ta mbajmë maskën deri në 2022

Bota

​Fauci: Mund të jemi të detyruar ta mbajmë maskën deri në 2022

Më: 22 shkurt 2021 Në ora: 17:53
Anthony Fauci

“Një shkallë e konsiderueshme e normalitetit mund të rikthehet deri në fund të vitit, por jo normaliteti i nëntorit 2019”, deklaroi Anthony Fauci, eksperti amerikan për sëmundjet infektive në një intervistë për CNN.

SHBA-ja administron rreth 1,5 milionë vaksina në ditë kundër COVID-19, por pritet një përshpejtim deri në prill.

“Është e mundur që amerikanët të jenë të detyruar ta mbajnë maskën deri në 2022”, shtoi Fauci duke bërë thirrje për kujdes në vlerësimet dhe parashikimet sepse ndryshimet janë të shumta.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat