Krokodili gëlltiti 8 vjeçarin, banorët ia nxjerrin nga barku

Bota

Krokodili gëlltiti 8 vjeçarin, banorët ia nxjerrin nga barku

Më: 7 mars 2021 Në ora: 15:27
Krokodili

Një djalosh 8 vjeçar është vrarë tragjikisht nga një krokodil, ndërkohë që lahej në lum me vëllain e tij të vogël.

Ngjarja e rëndë ndodhi në Indonezi, teksa ka qenë babai i të voglit ai që ka rendur pas kafshës pasi ka parë të gjithë skemën.

Krokodili 6 metra i gjatë u gjet një ditë pas ngjarjes nga vendasit, të cilët pasi e prenë stomakun e tij duke nxjerrë trupin e pajetë të të miturit.

Zyrtari i kërkimit dhe shpëtimit tha se familja shkonte shpesh në lum për t’u larë dhe për të marrë ujë për gatim.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat