Momenti i bukur kur vajza e vogël afrikane shikon për herë të parë një të bardhë

Bota

Momenti i bukur kur vajza e vogël afrikane shikon për herë të parë një të bardhë

Më: 3 korrik 2021 Në ora: 16:02
Pamje nga vendi i ngjarjes

Momenti i bukur kur një vajzë e vogël afrikane takon për herë të parë një person të bardhë ka bërë xhiron e mediave sociale.

Daily Mail ka publikuar videon, ku shihet se vogëlushja është e frikësuar dhe qan pasi sheh një person të bardhë.

Momenti është regjistruar nëpër malet Rwenzori në Ugandën perëndimore. Fshati është tepër i izoluar që me sa duket nuk ka shumë vizitorë nga jashtë.

Në videon e publikuar shihet teksa e vogla qan dhe mundohet të fshihet. “Ai do të më hajë,” thotë ajo teksa nuk ndal lotët, ndërsa përpiqen ta qetësojnë.

Duket se në fund e vajza fiton besim dhe pranon që personi i panjohur për të t’i flasë dhe t’i prekë dorën.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat