Guvernatori rajonal i Luhanskut: Rusia hodhi bombë në shkollë

Bota

Guvernatori rajonal i Luhanskut: Rusia hodhi bombë në shkollë

Nga: A.SH Më: 7 maj 2022 Në ora: 23:13
Ukrainë

Guvernatori rajonal i Luhanskut, Serhiy Gaidai, thotë se Rusia ka hedhur një bombë në një shkollë në fshatin Bilohorivka, raporton Sky News, përcjell Bota sot.

Ai tha se streha e qytetit për bomba ishte shkatërruar më herët, duke e lënë bodrumin e shkollës si vendin e fundit ku njerëzit mund të strehoheshin nga sulmet ruse.

Rreth 90 persona ishin në bodrum kur goditi bomba, tha ai në Facebook. Rreth 30 janë shpëtuar nga rrënojat.

Ministria ruse e mbrojtjes nuk iu përgjigj menjëherë një kërkese për koment në lidhje me bombardimin e supozuar, raportoi Reuters.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat