Rusia thotë se ka hequr të gjitha minat nga porti i Detit Azov

Bota

Rusia thotë se ka hequr të gjitha minat nga porti i Detit Azov

Më: 24 maj 2022 Në ora: 18:33
Foto ilustrim

Forcat ruse kanë hequr të gjitha minat në portin Mariupol të Detit Azov, tha ministria e mbrojtjes.

Rusia ka akuzuar më parë Ukrainën për vendosjen e minave për të mbrojtur portet, duke thënë se disa qindra nga eksplozivët ishin thyer nga kabllot dhe ishin larguar.

Kievi tha se pretendimet ishin të rreme. Rusia tha se minat ishin pastruar nga territori i portit dhe ujërat përreth.

Javën e kaluar Rusia shpalli fitoren në Mariupol pas betejës disamujore për kontrollin e qytetit./M.L.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat