Vazhdon sulmi i Rusisë në qytetin lindor të Lysychansk

Bota

Vazhdon sulmi i Rusisë në qytetin lindor të Lysychansk

Nga: A.SH Më: 18 qershor 2022 Në ora: 09:04
Pamje nga sulmi në qytetin lindor të Lysychansk

Në qytetin lindor të Ukrainës, Lysychansk, sulmi i Rusisë vazhdon, raporton Sky News, përcjell Bota sit.

Kjo pason raportet se bombardimet ruse e kanë bërë të pakalueshme një autostradë kryesore jashtë qytetit, sipas guvernatorit rajonal të Luhansk, Serhiy Haidai në një postim në internet.

Rruga lidh Lysychansk dhe qytetin e Bakhmut, 55 km në jugperëndim.

Zoti Haidai shtoi se Lysychansk mbetet plotësisht nën kontrollin e Ukrainës.

Image
Image
Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat