Më shumë se 34 mijë e 700 trupa ruse janë të vrarë në luftë, pretendon Ukraina

Bota

Më shumë se 34 mijë e 700 trupa ruse janë të vrarë në luftë, pretendon Ukraina

Më: 25 qershor 2022 Në ora: 22:06
Ukrainë

Më shumë se 34 mijë e 700 ushtarë rusë janë vrarë që nga fillimi i luftës në Ukrainë 122 ditë më parë, ka pohuar Ukraina.

Në përditësimin e saj të përditshëm mbi humbjet e armikut, Ministria e Jashtme e vendit raportoi se 217 avionë.

184 helikopterë dhe njëmijë e 511 tanke ishin shkatërruar gjithashtu.

Rusia nuk ka dhënë përditësime të rregullta se sa trupa ka humbur.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat