“Rusët qëllojnë rusët”

Bota

“Rusët qëllojnë rusët”

Nga: A.SH Më: 26 qershor 2022 Në ora: 11:37
Anton Gerashchenko

Anton Gerashchenko, një këshilltar i ministrit të punëve të brendshme të Ukrainës, konfirmon se një nga të plagosurit në sulmin me raketa kundër një blloku apartamentesh në Kiev ishte një grua ruse, shkruan TheGuardian, përcjell Bota sot.

Rusët po qëllojnë rusët, tha ai.

“Unë jam në vendin ku raketa ruse goditi që në mëngjes herët.

Është e tmerrshme.

Gruaja që shpëtuesit kanë dalë nga rrënojat është një shtetase ruse. Ajo tani është në spital.

Rusët qëllojnë rusët.”, ka shkruar ai në Twitter

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat