Vritet një grua në një sulm në tregun Sloviansk

Bota

Vritet një grua në një sulm në tregun Sloviansk

Nga: A.SH Më: 5 korrik 2022 Në ora: 15:48
Ukrainë

Forcat ruse kanë goditur një treg në qytetin Sloviansk në Ukrainën lindore, duke vrarë një grua dhe duke plagosur të paktën tre persona të tjerë, përcjell Bota sot.

Tym u pa që dilte nga një dyqan automobilistik dhe flakët përfshiu rreshtat e tezgave të tregut, sipas një reporteri të Reuters.

Nuk është menjëherë e qartë se çfarë lloj arme goditi qytetin, i cili ndodhet në rajonin e Donetskut të Ukrainës.

Policia lokale tha se tregu ishte mbyllur për ditën, por disa dyqane ishin ende të hapura.

Kryebashkiaku i Slovianskut, Vadym Lyakh u kërkoi qytetarëve të qëndrojnë në strehimore, duke thënë se qyteti ishte nën bombardime masive.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat