Sulme gjatë natës në Kharkiv, shkatërrohet totalisht universiteti

Bota

Sulme gjatë natës në Kharkiv, shkatërrohet totalisht universiteti

Më: 6 korrik 2022 Në ora: 17:00
Ukrainë

Një universitet publik në Kharkiv, është shkatërruar totalisht gjatë natës pas bombardimeve ruse.

Bëhet me dije se institucioni është goditur nga një raketë ruse, duke u dëmtuar i gjithi.

Ndërkohë gjatë natës, në qytetin e dytë më të madh të Ukrainës, një person u vra dhe tre u plagosën duke përfshirë një fëmijë sipas guvernatorit rajonal.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat