SHBA do të përballet me 'zemërimin e Zotit', paralajmëron zyrtari i lartë i Kremlinit

Bota

SHBA do të përballet me 'zemërimin e Zotit', paralajmëron zyrtari i lartë i Kremlinit

Nga: A.SH Më: 6 korrik 2022 Në ora: 18:04
Vladimir Putin

Në një deklaratë veçanërisht të ashpër, një zyrtar i lartë rus ka paralajmëruar SHBA-në për një situatë apokaliptike nëse vazhdon përpjekjet për të ndihmuar në hetimin e veprimeve të Rusisë në Ukrainë, përcjell Bota sot.

Dmitry Medvedev, zëvendëssekretari i Këshillit të Sigurimit të Rusisë, i kryesuar nga Presidenti Vladimir Putin, akuzoi SHBA-në se po përpiqet të "përhap kaos dhe shkatërrim në të gjithë botën për hir të "demokracisë së vërtetë".

SHBA-ja ka mbështetur thirrjet për një gjykatë ndërkombëtare për të ndjekur penalisht krimet e mundshme të luftës në Ukrainë.

Duke iu përgjigjur kësaj, z. Medvedev tha: “E gjithë historia e SHBA-së që nga koha e nënshtrimit të popullsisë vendase indiane përfaqëson një seri luftërash të përgjakshme.

"A u mbajt dikush përgjegjës për ato krime? Cila gjykatë e dënoi detin e gjakut të derdhur nga SHBA atje?"

Zyrtari rus tha se gjykata ishte një përpjekje e SHBA-së për të "gjykuar të tjerët duke qëndruar imun ndaj çdo gjyqi".

Dhe, duke iu referuar apokalipsit, ai tha: "Shtetet e Bashkuara dhe marifetet e saj të kota duhet të kujtojnë fjalët e Biblës: Mos gjykoni dhe nuk do të gjykoheni... që dita e madhe e zemërimit të Tij të mos ndodhë, eja një ditë në shtëpinë e tyre”.

Rusia ka bërë vazhdimisht kërcënime kundër Perëndimit për ndërhyrje të perceptuar në konfliktin në Ukrainë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat