Gjendet çifti i pajetë në Australi, dyshohet se u vra nga ish-i dashuri polic i njërit prej viktimave

Bota

Gjendet çifti i pajetë në Australi, dyshohet se u vra nga ish-i dashuri polic i njërit prej viktimave

Më: 27 shkurt 2024 Në ora: 08:17
Jesse Baird dhe Luke Davies

Policia australiane ka bërë me dije se ka gjetur trupat e pajetë të cilët ishin zhdukur në Sidneit, Jesse Baird dhe Luke Davies.

“Ne kemi shumë besim se kemi gjetur Luke dhe Jesse,” tha Komisionerja e Policisë NSW Karen Webb. Beaumont Lamarre-Condon, një oficer policie që dikur kishte lidhje me Baird, u akuzua për vrasjen e çiftit të hënën e kaluar. Trupat u zbuluan në një pronë rurale në qytetin Bungonia.

Policia tha se pasi fillimisht refuzoi të bashkëpunonte me hetimin, Lamarre-Condon më në fund zbuloi se ku ndodheshin dy trupat. Kryeinspektori i Detektivit Daniel Doherty tha se mbetjet u gjetën “afër hyrjes së pronës [Bungonia]” dhe se ishin bërë përpjekje “për të mbuluar trupat me gurë dhe mbeturina”. Ai shtoi se policia tani do të pretendojë se dy çanta sërfi janë përdorur për të transportuar çiftin e vdekur nga shtëpia e në Baird në Paddington, ku besohet se janë vrarë.

Një skenë e re krimi u krijua në vendndodhjen rurale, pasi policia mësoi se Lamarre-Condon vizitoi pronën me një furgon të bardhë që e kishte marrë me qira, që besohet se mbante dy trupat.

 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat