Rogliç triumfon në etapën malore 

Çiklizëm

Rogliç triumfon në etapën malore 

Më: 1 shtator 2021 Në ora: 21:12
Rogliç triumfon në etapën malore 

Çiklisti slloven Primozh Rogliç është fituesi i etapës së 17 -të të Vuelta, ai gjithashtu kryeson renditjen e përgjithshme.

Rogliç arriti fitore në fazën malore (në kohë me shi) me kohë prej 4:34.45 orë, në gjatësinë e shtegut 185.8 kilometra.

Shtatë konkurrentë mbeten pas me kohë për 1.35 minuta. Vendi i dytë shkoi për amerikanin Sepp Kuss, ndërsa faza e tretë u përfundua nga kolumbiani Miguel Angel Lopez.

Në klasifikimin e përgjithshëm,  Rogliç kryeson me një kohë totale prej 68:42.56 orë, i dyti është çiklisti Enrik Mas me 2.22 minuta pas, ndërsa i treti është Lopez (3.11).

Etapa e re malore është në program nesër, në gjatësinë e shtegut 162.6 kilometra.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat