Çiklisti përfundon në spital për shkak të shampanjës

Çiklizëm

Çiklisti përfundon në spital për shkak të shampanjës

Më: 17 maj 2022 Në ora: 20:00
Çiklisti përfundon në spital për shkak të shampanjës

Biniam Girmai sot shkroi emrin e tij në historinë e Xhiros së Italisë, një prej garave më prestigjioze të çiklizmit botëror.

Ai u bë garuesi i parë nga Eritrea që fitonte një etapë në këtë garë çiklistike, pasi triumfoi në etapën e 10 të saj.

Por gëzimi i çiklistit nuk zgjati shumë, pasi festa e tij u kthye në telash, duke e detyruar që të shkonte në spital.

Pasi u ngjit në podium, ai mori tufën e luleve dhe shishen e shampanjës, ndërsa u ul për të hapur shishen.

Tapa kërceu më shpejt se sa e mendonte ai dhe e goditi direkt në sy, me çiklistin i cili më pas festoi me syrin e mbyllur dhe mes dhimbjeve të dukshme.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat