Fituesi i Turit të Francës humb garën

Çiklizëm

Fituesi i Turit të Francës humb garën

Më: 18 qershor 2022 Në ora: 21:45
Fituesi i Turit të Francës humb garën

Fituesi i Turit të Francës humb garën!

Kampioni në fuqi i Turit të Francës, çiklisti slloven Tadej Pogaçar, është bërë protagonisti i një episodi shumë të çuditshëm teksa ka humbur një garë vetëm falë lojës “guri, letra dhe gërshëra”.

Pogaçar dhe shoku i tij i skuadrës, Rafal Majka, ishin shkëputur shumë nga të tjerët në etapën e katërt të Turit të Sllovenisë dhe në mënyrë shumë miqësore, vendosën që pak metra pranë finishit të zgjidhnin duelin mes tyre jo me një sprint, por me lojën e njohur të fëmijëve.

Majka triumfoi në këtë lojë, Pogaçar e përgëzoi dhe të dy kaluar finishin përkrah njëri-tjetrit pas këtij fundi të çuditshëm të garës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat