Dy çiklistë të Kosovës në Kampionatin Evropian

Çiklizëm

Dy çiklistë të Kosovës në Kampionatin Evropian

Më: 13 gusht 2022 Në ora: 20:54
Alban Delija dhe Blerton Nuha

Dy çiklistët tanë, Alban Delija dhe Blerton Nuha, do ta përfaqësojne Kosovën në Kampionatin Evropian, që prej 14-21 gusht 2022, mbahet në Mynih të Gjermanisë.

Ata pritet q ë të përfaqësojnë Kosovën sa më mirë në këtë garë.

"Nesër garojnë në ITT, kurse të mërkurën në garën rrugore (road race).

Iu urojmë fat dhe suksese", shkruan në faqen e KOK-ut.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat