Sa blihen dhe shiten sot monedhat e huaja? Zbuloni se çfarë po ndodh me kursin e këmbimit valutor

Ekonomi

Sa blihen dhe shiten sot monedhat e huaja? Zbuloni se çfarë po ndodh me kursin e këmbimit valutor

Më: 16 nëntor 2022 Në ora: 08:43
Foto ilustrim

Dollari amerikan blihet dhe shitet më lirë se një ditë më parë.

Edhe Paundi britanik ka regjistruar rënie në këmbim me Lekun. Euro del sot në treg më një rritje të papërfillshme.

Sot, me 16 nëntor 2022, dollari amerikan blihet me 112.2 lekë dhe shitet me 113.5 lekë.

Euro blihet me 116.7 lekë dhe shitet 117.3 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 132.8 lekë dhe shitet me 134.1 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 118.4 lekë, ndërsa në shitje me 119.4 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 84.2 lekë dhe në shitje me 86 lekë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat